Haber Detayı
04 Şubat 2018 - Pazar 20:18 Bu haber 1625 kez okundu
 
2017 ROBOTİK YARIŞMASI TÜRKİYE ŞAMPİYONU BELLİ OLDU
Gündem Haberi
2017 ROBOTİK YARIŞMASI TÜRKİYE ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Fikret Yüksel Vakfı'nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği First Robotics Competitions (FRC)'nin Turkish Off-Season Turnuvası’na Türkiye genelinde 54 seçkin lise katıldı. İstanbul Ataşehir Ülker Sports Etkinlik Salonunda gerçekleşen yarışma 3 gün sürdü.

 

Yarışmaya katılan liseli gençler en iyi olmak için kıyasıya mücadele ettiler. Yarışmaya bu yıl ikinci kez katılan Avrupa Sınav Koleji öğrencileri 54 okul arasından ilk 8’e kalmayı başardılar.

Mühendislikten, ekip çalışmasına, zamanla yarışmaktan, yardımseverliğe, yazılımdan problem çözümü için strateji geliştirmeye, risk alabilmeye,insiyatif kullanabilmeye,fizik derslerinde öğrendikleri teorik bilgileri aletleri kullanarak hayata geçirmeyi, sportmenliği, dizayn başarısını ve daha birçok alanda yetilerini geliştirmeyi ve asla pes etmemeleri gerektiği gibi birçok bilgi ve beceriyi lise çağı öğrencilerinin deneyimlemesine olanak sağlayan yarışmada heyecan doruktaydı.Büyük bir mücadeleyle geçen final müsabakalarında rakiplerini geride bırakan Avrupa Sınav Koleji Eurobotics takımı Türkiye şampiyonluğunu elde etmiştir.

 

Satır içi resim 4

 

2017 yılı Türkiye birincisi olan Eurobotics Takımı, daha önceki yarışmalarda da dereceye girmiş, Türkiye’de Rookie Ödülünü, Amerika’da ise Team Spirit Award ödülünü ülkemize kazandırmıştır.

Bilim, teknoloji, inovasyon ve mühendislik alanında 2018 yılında Amerika’da düzenlenecek yarışmada ülkemizi temsil edecek Avrupa Sınav Koleji Eurobotics takımına başarılar diliyoruz. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2017, ROBOTİK, YARIŞMASI, TÜRKİYE, ŞAMPİYONU, BELLİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı