Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 20:45 Bu haber 2655 kez okundu
 
Abbas Güçlü: MEB, anlaşılır yönetmelik çıkaramıyor
Milliyet Gazetesi yazarı Abbas Güçlü, ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde yapılan değişikliğe ilişkin olara, "MEB anlaşılır yönetmelik çıkaramıyor" dedi
Gündem Haberi
Abbas Güçlü: MEB, anlaşılır yönetmelik çıkaramıyor

MEB, Resmi Gazetede yayımlanan düzenlemeyle, ortaöğretim kurumları yönetmeliğini değiştirdi. Ancak, yönetmeliğin geçici maddesi yanlış yazıldığı için,TEOG sanki bu yıl da uygulanacak gibi oldu.

Ancak bakanlık daha sonra yaptığı açıklamada, TEOG'un bu yıl uygulanmayacağını, getirilen yeni sistemin bu yıl 8. sınıfta okuyan öğrencileri kapsadığını da belirtti.

Üstelik Bakanlık bu açıklamayı yaparken, geçici maddeyi, "TEOG bu yıl da uygulanacak" şeklinde yorumlayanları, "okuduğunu anlayamayanlar" şeklinde suçladı. Oysaki yönetmeliğin geçici maddesi açık ve net bir şekilde yanlış yazılmış idi.

 

Tartışmalara Milliyet gazetesi yazarı Abbas Güçlü de katıldı. Güçlü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "MEB, anlaşılır yönetmelik çıkaramıyor" dedi.

 

İşte Güçlü'nün açıklaması:

Liselere yönelik nakil yönetmeliğinin değişmesi TEOG geri mi geliyor yorumlarına neden oldu ama en azından şimdilik böyle bir şey olmadığını MEB Müsteşarı Tekin açıkladı! Eleştirenlere, okuduklarını anlamıyorlar dedi ama kendileri de anlaşılır yönetmelik çıkartamıyorlar!

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Abbas, Güçlü:, MEB,, anlaşılır, yönetmelik, çıkaramıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı