Haber Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 00:46 Bu haber 26744 kez okundu
 
AÖL kayıt yenileme işlemleri ne zaman ve nasıl yapılacak? 2018 MEB açık lise kayıt yenileme ücreti ne kadar? İşte AÖL hakkında detaylar…
Öğrenim hayatlarını uzaktan eğitim ile devam ettiren öğrenciler MEB AÖL kayıt yeni lem te3rihlerini araştırıyor. Peki AÖL kayıt işlemleri ne zaman bitecek, nasıl yapılacak, ücreti ne kadar? Haberimizden açık lise kayıtları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Akademik İlan Haberi
AÖL kayıt yenileme işlemleri ne zaman ve nasıl yapılacak? 2018 MEB açık lise kayıt yenileme ücreti ne kadar? İşte AÖL hakkında detaylar…

Açık Öğretim Liseleri (AÖL) senede 3 dönem olarak devam eden bir müfredat programına sahip. Ve şimdi AÖL öğrencileri 2. dönem kayıt işlemlerini gerçekleştirmeye başladılar. İşte kayıt yenileme işlemi tarihleri….

 

AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?.

AÖL öğrencileri 2. dönem kayıt işlemlerini gerçekleştirmeye başladılar. MEB tarafından yapılan resmi açıklamaya göre AÖL 2.dönem kayıt yenilemesi ve kayıt yaptırma 8 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 23 Ocak 2018 tarihinde bitecek. AÖL kayıt yenileme işlemlerine dair MEB tarafından yapılan açıklamaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..

 

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ MEB AÇIKLAMASI.

 

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?.

AÖLʹde kayıt yaptıracak öğreniler şu adımları izleyecek. Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün, mesai saatinin bitemesini bekleyecekler. Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.. .

18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur. Öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır..

 

2018 AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?.

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme sınav bedelini ödemek zorundadır. 2018 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme sınav bedeli, 35 TL olarak belirlenmiştir..

Kaynak: Editör:
Etiketler: AÖL, kayıt, yenileme, işlemleri, ne, zaman, ve, nasıl, yapılacak?, 2018, MEB, açık, lise, kayıt, yenileme, ücreti, ne, kadar?, İşte, AÖL, hakkında, detaylar…,
Yorumlar
Haber Yazılımı