Haber Detayı
04 Mart 2014 - Salı 10:40 Bu haber 1536 kez okundu
 
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ'NDE KALİTE VE LİDERLİK KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Üniversitenin Genç-Kal Öğrenci Topluluğu tarafından, “Kalite ve Liderlik” konulu konferans düzenlendi.
Bilimsel Toplantılar Haberi
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ'NDE KALİTE VE LİDERLİK KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Konferansa konuşmacı olarak Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nigar Çakar, VİKO Elektrik ve Elektronik Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. Stratejik Planlama ve Yönetim Sistemleri Direktörü Mutlu Kutlu, KalDer Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu katıldı. Konferansın açılış konuşmasını İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi, Sürekli İyileştirme Koordinatörü Okan Bütüner yaptı. Bütüner konferansın, Genç Kal Topluluğunun düzenlediği ilk konferans olduğunu belirterek konferansı düzenleyen öğrencilere teşekkür etti. Kalitenin ortaya çıkışını anlatan Bütüner, ürün kalitesinin insan kalitesi ile orantılı olduğunu söyleyerek kalite ve liderlik hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Açılış konuşmasının ardından söz alan KalDer Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu, KaLDer hakkında öğrencilere bilgiler vererek, KaLDer’in yapısı, işleyişi,  ve faaliyetleri hakkında  öğrencilere detaylı bilgiler aktardı. Liderlik konusuna da değinen  Alıkçıoğlu, liderde bulunması gereken  özellikleri sıraladı. Son olarak ise iş hayatına atılacak öğrenciler için tavsiyeler verdi. Öğrencinin okulunu zamanında bitirmesinin iş hayatına atılma sırasında büyük bir avantaj olduğunu belirterek “yabancı bir dil mutlaka öğrenin, STK’larda ve öğrenci kulüplerinde sorumluluklar alın, gündemi takip edin, spor yapın ve kendinizi iyi tanıyın. Eksiklerinizi ve artılarınız bilirseniz kendinizi geliştirmeniz o kadar hızlı olur” dedi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nigar Çakar, geçmişten bugüne kadar işletmelerdeki en büyük değişimin insana bakış açısı olduğunu söyleyerek, “insana yapılan yatırımın temel sebebi firmaların daha fazla kâr ve daha fazla verim elde etme isteği ile pazar payını arttırarak pazarda lider konuma gelmek istemeleridir” dedi. Günümüzde rekabetin olmadığı bir sektörün kalmadığını, insanların ve şirketlerin sürekli bir rekabet halinde olduklarını sözlerine ekledi. Son olarak konuşan VİKO Elektrik ve Elektronik Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. Stratejik Planlama ve Yönetim Sistemleri Direktörü Mutlu Kutlu, şirketin büyüme süreci ile pazardaki payını anlatarak lider ve liderde bulunması gereken özellikleri anlattı.

Konferans, Öğrenciler kalite ve liderlik konusunda katılımcılara sorular sormasının ardından gelen konuklara plaket verilmesi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversitenin, GençKal, Öğrenci, Topluluğu, tarafından, “Kalite, Liderlik&#
Yorumlar
Haber Yazılımı