Haber Detayı
23 Ekim 2018 - Salı 20:37 Bu haber 4818 kez okundu
 
FEN FAKÜLTESİ KİTAP OKUYOR
Necmettin Erbakan Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet KARATAŞ ve öğrencilerin katılımıyla “Bir kitap oku, zihnini geliştir!” projesi gerçekleştiriliyor.
Eğitim Haberi
FEN FAKÜLTESİ KİTAP OKUYOR

Fen Fakültesi Dekanlığı tarafından organize edilen “Bir kitap oku, zihnini geliştir!” projesinin ilk etkinliği tüm bölümlerimizden gelen öğrencilerin katılımıyla 19 Ekim 2018 Cuma günü saat 14:00’ de gerçekleştirildi. Kitapsever 25 öğrencinin katıldığı projenin açılış konuşmasında Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet KARATAŞ, “Her bir kitabın insana farklı bir dünya açacağını ifade ederek, hep birlikte kitap okuyor olmak ülkemizin geleceği açısından da büyük bir kazançtır. Okuyan, düşünen, tartışan ve eleştiren bir toplumun geleceği daha müreffeh ve daha başarılı olacaktır. Bende bu projenin bir ferdi olarak siz öğrencilerimizle beraber kitap okumaya devam etmekten çok mutlu olacağım. ”  diyerek etkinliğin ilkini başlattı. Daha sonra, öğrencilerle birlikte hangi kitapların okunacağı ve nasıl bir yöntem takip edileceği tartışıldı.

Etkinliğin ikincisi 9 Kasım 2018 tarihinde saat 14:00’da Fen Fakültesi Seminer Salonunda yapılacak olup Öğrencilerin oylamasıyla okunması için kabul edilen Paulo Coelho’nun Simyacı kitabı tahlil edilecektir. Katılımcıların kitabı okuyarak gelmeleri beklenmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FEN, FAKÜLTESİ, KİTAP, OKUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı