Haber Detayı
09 Temmuz 2015 - Perşembe 11:42 Bu haber 1644 kez okundu
 
Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU
Akademik İlan Haberi
Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.Başvuracak adayların Üniversitemizin web sayfasında yayınlanan "Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi"nde belirtilen kriterleri taşımaları gerekmektedir. Ayrıca adayların fakültelerin veya 4 yıllık yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olmaları (Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu'nca onaylanmış olması şarttır.), 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel ve özel şartları sağlamış olmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar (http://personel.gumushane.edu.tr/file/5649) adresinden temin edecekleri bilgi formunu, başvurdukları anabilim dalını ve sınava girecekleri yabancı dili belirterek (Yabancı Dil Başarı Belgesi olanlar ekleyeceklerdir.) ekinde, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık mezuniyet belgelerinin onaylı örnekleri ve (Doktora Tezi Kapağı, içindekiler, Sonuç ve Kaynakça) ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyalarını 4 takım halinde ilgili birime vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

Başvurular gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 gün süre içerisinde yardımcı doçent kadroları için ilgili birime doçent ve profesör kadroları için Personel Dairesi Başkanlığı'na yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurularda postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların Yabancı Dil Sınav yeri ve tarihleri daha sonra adayların müracaat ettikleri birimlerce tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecektir.

Başvuruda bulunan adayların, başvurdukları kadro ile ilgili 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile "Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi"nde aranan koşulları sağlamadığı sonradan tespit edilmesi halinde bu adayların ataması yapılmayacak ve başvuruları iptal edilecektir.

İlgililere duyurulur.

BİRİMİ

BÖLÜMÜ

ANABİLİM DALI

KADRO UNVANI

KADRO DER.

KADRO ADEDİ

AÇIKLAMA

iletişim

Fakültesi

Radyo Televizyon ve Sinema Bolümü

Sinema ABD

Yrd.Doç.

3

1

Sosyoloji Bölümünde Doktora yapmış olmak ve Kent Sosyolojisi ve Sinema alanında çalışmış olmak.

Edebiyat

Fakültesi

Sosyoloji Bölümü

Uygulamalı Sosyoloji ABD

Yrd.Doç.

4

1

Sosyoloji Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.

iletişim

Fakültesi

Gazetecilik Bölümü

Bilişim ve Enformasyon Teknolojileri ABD

Yrd.Doç.

5

1

Bilişim Programında Doktora yapmış olmak ve Bilişim Teknolojileri ve Yerel Basın üzerine çalışmış olmak.

Şiran Mustafa Beyaz M YO

Veterinerlik Bölümü

Laborant ve Veteriner Sağlık Programı

Yrd.Doç.

3

1

Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak ve Kanatlılarda Etci Piliçlerde Sıcaklık Stresi üzerinde çalışmış olmak.

Şiran

Mustafa

Beyaz

MYO

Gıda işleme Bölümü

Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Programı

Yrd.Doç.

3

1

Gıda Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak ve Organik Süt alanında çalışmış olmak.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜMÜŞHANE, ÜNİVERSİTESİ, REKTÖRLÜĞÜNDEN, DUYURU
Yorumlar
Haber Yazılımı