Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 09:46 Bu haber 4900 kez okundu
 
Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın istifa etti
Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın görevinden istifa ettiğini bildirdi. Ayrıca Yüksek Öğretim Kurumu konuyla ilgili açıklamada bulundu.
Gündem Haberi
Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın istifa etti

Taşaltın, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldiği 6 Nisan 2015 tarihinden bugüne kadar, büyük bir özveri ve gayretle ülkesine, milletine, Şanlıurfa'ya ve üniversiteye hizmet etmeye çalıştığını belirtti. Bu süreçte birçok zorlukla mücadele etmek durumunda kaldığını ve her zaman milletin menfaatlerini ön planda tutmayı şiar edindiğini vurgulayan Taşaltın, açıklamasında şunları kaydetti: 

"Lakin gelinen noktada özel bir televizyon programında yaptığım şahsi konuşmalarım maalesef çarpıtılarak, kamuoyunda Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmak üzere kullanılmaya kalkışılmıştır. Bu nedenle üniversitemi ve Cumhurbaşkanlığı makamını yıpratmamak için rektörlük görevimden ayrılıyorum. Detaylı açıklamayı daha sonra yapacağım."

 

Yüksek Öğretim Kurumu,  ”Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ramazan Taşaltın 31.10.2018 tarihinde istifa etmiş bulunmaktadır. Bu vesileyle akademi camiamızdaki bütün değerli hocalarımızın ve bilhassa karar alma mevkilerinde bulunan sayın idarecilerimizin söz ve fiillerinin ölçülü, makul, ilmi çerçevede ve toplumun hassasiyetlerini gözetir şekilde olmasına azami dikkat göstermelerinin ehemmiyeti bir kez daha ortaya çıkmıştır." açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Harran, Üniversitesi, Rektörü, Prof., Dr., Ramazan, Taşaltın, istifa, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı