Haber Detayı
28 Eylül 2018 - Cuma 09:17 Bu haber 2901 kez okundu
 
İkinci Üniversite kayıtları uzatıldı
AÖF kayıt yenileme işlemi tüm hızıyla sürüyor. Henüz kayıt yaptırmayan öğrenciler AÖF kayıt yenileme tarihlerini öğrenmek araştırıyor. İşte AÖF kayıt yenileme tarihleri ve ikinci üniversite kayıtları ile ilgili tüm merak edilen soruların cevapları...
Eğitim Haberi
İkinci Üniversite kayıtları uzatıldı

AÖF kayıt yenileme işlemleri alınmaya devam ediyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde herhangi bir bölüme devam eden adaylar için kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. Öte yandan AÖF ikinci üniversite kayıt işlemlerinin tarihi de 5 Ekim'e kadar uzatıldı.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

AÖF kayıt yenileme süreci başladı. 25 Eylül'de başlayan kayıt yenileme işlemleri 5 Ekim'de sona erecek. Adaylar kayıt yenileme sürecinde sisteme giriş yaparak ilk önce ders seçiminde bulunabilecekler. Artık AÖF öğrencileri ders seçimlerini kendileri yapacak. 45 krediyi aşmamak şartıyla üst sınıflardan ders almak da mümkün.

Ders seçim işlemini yapan öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerinin gerçekleşebilmesi için bankaya kayıt yenileme ücretini ödemesi gerekiyor. Banka ücretleri ATM'lerden yatırılabildiği gibi internet üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYITLARI 

AÖF ikinci üniversite kayıt işlemleri ise devam ediyor. Son kayıt tarihi 5 Ekim. İkinci üniversite okumak isteyen mezun ya da üniversite okuyan adaylar AÖF ikinci üniversiteye sınavsız geçiş sağlayabiliyor.

AÖF KAYIT SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: (Milliyet) - Milliyet Editör:
Etiketler: İkinci, Üniversite, kayıtları, uzatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı