Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 13:15 Bu haber 3326 kez okundu
 
MUHALEFET İHTİYACININ ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN GİDERİLMESİNE KARŞIYIM
Türkiye'nin eğitim meselesini yoluna koyduğumuzda işimiz bitmiyor, asıl o zaman başlıyor. Yoğun bakımdan çıkalım sonra dünya ile mücadele etme imkanımız doğsun" diye konuştu.
Gündem Haberi
MUHALEFET İHTİYACININ ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN GİDERİLMESİNE KARŞIYIM

 

— Üniversite sınavı, üniversitede gerekli bilgileri yoklayan sınavdır. Bunun orta vadede oraya doğru evrilmesi gerekiyor.

— PISA nasıl yapılıyorsa, TIMMS nasıl yapılıyorsa biz bunu da kendi ülkemiz için yapmayı arzu ediyoruz.

— (İmam hatip okulları) Ben insanımızın muhalefet ihtiyacını çocuklarımız üzerinden gidermesine karşıyım. 'Şu çocuklar, bu çocuklar', böyle bir tartışma benim karakterime uygun değil.

— Önümüzdeki 2 yıl içinde 5 ya da 6 çeşit yabancı dil öğretme yaklaşımını pilot olarak Türkiye'nin değişik okullarında uygulayacağız.

— Önümüzdeki süreçte, özel öğretime verilen bu teşvikler verilmeyecek, bunu daha önce ilan etmiştik.

 

YÜZ BİNLERCE İNSANA PARA VEREREK, GEREKSİZ BİR BEKLENTİYE SOKUYORUZ'

— Mesleki eğitimde hemen önümüzdeki yıl modüler yapıya geçiyoruz çünkü orada elimizdeki birçok şey hazır. Meslek liselerinde erkek öğrencilerin askerlik teciliyle ilgili bir avantaj elde etmeye çalışıyoruz.

Yüz binlerce insana para vererek formasyon alma imkanı verdiğimizde onları gereksiz bir beklentiye sokuyoruz, sistemde tıkanma oluşuyor.

 

— Okul gelişim bütçesi her okula standart verilmeyecek, ihtiyaca göre farklılaşan bir endeks üzerinden saptanacak. Okul müdürleriyle ilgili bir kadro ihdas etmeyi planlıyoruz, taslak kanunumuz hazır.

— YÖK Başkanımızla konuştuk ve karar verdik. Öğretmenlik hakkını kim elde ettiyse, öğretmenlik mesleği uzman programını onlar alacak.

 

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201810251035828954-milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-aa-editor-masasi/

Kaynak: Editör:
Etiketler: MUHALEFET, İHTİYACININ, ÇOCUKLAR, ÜZERİNDEN, GİDERİLMESİNE, KARŞIYIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı