Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 21:17 Bu haber 12567 kez okundu
 
Mustafa Kemal Üniversitesi'nde Skandal İddia!
Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü'nde gerçekleştirilen Araştırma Görevlisi alım sınavında adaylardan biri sınav esnasında kendisine boş kağıt imzalatıldığını iddia etti ve atama kararının iptalini istedi. Bunun yanı sıra sınav jürisi oluşturulurken ise Bölüm Kurulu görüşü alınmadığı gerekçesiyle bölüm başkanı da istifa etti.
Gündem Haberi
Mustafa Kemal Üniversitesi'nde Skandal İddia!

Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü'ne en son alınan Araştırma Görevlisi sınavında skandal olayların gerçekleştiği iddia edildi.

 

BAHÇE BİTKİLERİ BÖLÜM BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Bahçe Bitkilerinin Bölüm Başkanı jüri oluşturulurken bölüm kurul görüşü almadığı gerekçesiyle istifa etti, istifa dilekçesinde şu ifadeler yer aldı:

Bahçe Bitkileri Bölümü Meyve Yetiştirme ve Islahı Anabilim Dalı’na 20 Aralık 2017 tarihli ilan çerçevesinde alınacak Araştırma Görevlisi sınavında görev yapacak jüri üyelerinin belirlenmesi aşamasında, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in  9-(1) maddesinde, sınav jürisinin nasıl oluşturulacağı açıkça ifade edilmesine rağmen, Bahçe Bitkileri Bölüm Kurulu’nun görüşü alınmaksızın sadece Meyve Yetiştirme ve Islahı Anabilim Dalı öğretim üyelerinin bireysel görüşü alındı.

 

ADAYLAR: JÜRİ BİZE BOŞ KAĞIT İMZALATTI

Sınava giren adaylar kendilerine boş kağıt imzalatıldığını iddia ettiler ve adaylardan biri Dekanlığa itiraz dilekçesi verdi.

Dilekçesinde şu ifadeler yer almıştır:

Sınav başlamadan önce jüri üyeleri, tüm adaylara, herhangi bir şaibeye meydan vermemek için sözlü sınavda sorulacak soruların ve verecekleri cevapların bir kâğıda yazılıp kendilerine imzalatılacağını tebliğ ettiler. Ancak sınav esnasında bazı  adaylara imzalatılan kâğıtta sadece soruların yazıldığını, cevapların olmadığını fark etmişler. Sınav heyecanı ve içinde bulunulan konum itibarı ile jüride yer alan hocaların da adayların aleyhinde olumsuz kanaat oluşturmalarının önüne geçmek için psikolojik baskı altında, istemeyerek önlerine konulan kağıdı imzalamak durumunda kaldılar. Sınav salonunda jüriler arasında yüksek sesle tartışmaların ve bağrışmaların yaşandığı, sanki anlaşamadıkları bir konuda birbirleriyle kavga ediyor gibi oldukları iddia edildi. 

Sınav esnasında bazı adaylara imzalatılan kâğıtta sadece soruların yazılmasından dolayı sınavın şaibeli olduğu düşünülmektedir. 

 

JÜRİ ÜYELERİNDEN BİRİ SINAV SONRASI "BU SINAV ŞAİBELİDİR' ŞEKLİNDE REKTÖRLÜĞE BİLGİ VERDİ İDDİASI

Haber kaynağımızın verdiği bilgilere göre sınavı yapan jüri üyelerinden biri sınavın şaibeli olduğu şeklinde rektörlüğe bilgi verdiği iddia edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mustafa, Kemal, Üniversitesi'nde, Skandal, İddia!,
Yorumlar
Haber Yazılımı