Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 20:10 Bu haber 2354 kez okundu
 
ÖGESEN BAŞKANI ÖZKOÇAK NİĞDE’DEYDİ…
ÖZKOÇAK, “Üniversite personelinin sorunlarını, her platformda savunmaya devam edeceğiz.” HABER: Süleyman TUZCU
Gündem Haberi
ÖGESEN BAŞKANI ÖZKOÇAK NİĞDE’DEYDİ…

Öğretim Elemanları Sendikası (ÖGESEN) Genel Başkanı Dr. Vahdet Özkoçak düzenlenen basın toplantısında sendika yönetici, üyeleri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

ÖGESEN Niğde İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya, ÖGESEN Genel Başkanı Dr. Vahdet Özkoçak, ÖGESEN Niğde İl Başkanı Muzaffer Yörükoğlu, Başkan Vekili Doç. Dr. Mehmet Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri, Prof. Dr. Erdinç Tutar, Öğretim Görevlisi Mustafa Çalışkan, Okutman Mahmut Metin Aksan, Zehra Erim, sendika üyeleri ve basın mensupları katıldı.

 

BAĞIMSIZ BİR SENDİKAYIZ

Düzenlenen programda bir konuşma yapan ÖGESEN Genel Başkanı Dr. Vahdet Özkoçak, Öğretim Elemanları Sendikasının 4688 sayılı yasa uyarınca her türlü örgüt ve kuruluştan, örgütsel ve fikirsel olarak bağımsız bir şekilde, devletçi bir anlayış ile üniversitelerdeki sendikal boşluğu doldurmak üzere kurulduğunu söyledi.

Başkan Dr. Özkoçak, Akademik ve idari personelin birçok sorunla karşı karşıya kaldığını belirterek, “Bu sorunların dile getirilmesinde büyük çoğunlukla MEB’de örgütlü eğitim sendikaları yetersiz kalmaktadır. Sorunların çözümü, bu sorunları yaşayan üniversite personeli ile daha kolay, ivedi ve daha doğru şekilde olacaktır. Sendikamız üniversite personelinin özlük haklarını korumak, iyileştirmek, psikolojik baskılar ile mücadeleye destek olmak, eğitim-öğretim çalışmaları yapmak ve günümüzde veya gelecekte üniversitelerin hak ettiği değeri her zaman alabilmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur ve bu misyon ve vizyon ile durmaksızın çalışmaya devam etmektedir.

Yaşadığımız şu günlerde yükseköğretim sistemimizde birçok değişiklik yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir. Yakın zamanda birçok değişiklik içeren yeni bir yasa tasarısı da Gazi meclisimizin eğitim komisyonuna sevk edilmiştir. Bu kadar kapsamlı değişiklik yapma fırsatı nadiren ele geçmektedir ve bu fırsatlar iyi değerlendirilerek sorun çözen ve çağı yakalayan doğru değişiklikler yapılmalıdır. Sendikamız aktif olarak bu sürecin her aşamasında üniversite personellerimizin fikirlerini yetkililere iletmektedir” dedi.

 

FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ CİDDİ ZARARLAR VERMİŞTİR

Öğretim Elemanları Sendikası (ÖGESEN) Genel Başkanı Dr. Vahdet Özkoçak hain FETÖ terör örgütünün üniversitelerde telafisi uzun sürecek ciddi zararlar verdiğini belirterek, “Bilim, ilim ve eğitim öğretim yuvası olması gereken üniversitelerimizi üs gibi kullanmış, halkımızı bölmeye ve fitne fesat tohumları ekmeye çalışmıştır. Bu hain örgüt ile yıllar süren psikolojik savaşlar değerli bilim insanlarımızın kaybına, yerlerine hiçbir yeterliliği bulunmayan kişilerin gelmesine, iş gücü kaybına, dolayısıyla üniversitelerimizin dünya sahnesinde diğer ülkelerin gerisinde kalmasına, üniversitelerimizde bilim yerine film yapılmasına yol açmıştır. Hain terör örgütünün artık temizlenmeye başlaması ile de üniversitelerimiz tekrar toparlanmaya başlamıştır. Sendikamız da üniversitelerimizin en hızlı şekilde düzelmesi için üzerine düşen görevleri yerine getirmektedir” şeklinde konuştu.

 

EN İYİYE ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ

Öğretim Elemanları Sendikası Niğde İl Başkanı Muzaffer Yörükoğlu ise yaptığı konuşmasında sendikal faaliyetlerin değerlendirilmesi, akademik, idari personel ile sendika yönetici ve üyeleriyle değerlendirme yapmak üzere ÖGESEN Genel Başkanı Dr. Vahdet Özkoçak’ın Niğde’ye geldiğini belirterek, “Genel başkanımız sendikamızın çalışmaları ile birlikte tüm bu konular ile ilgili üniversitemiz personeli ve yöneticileri ile fikir alışverişinde bulanmak üzere ilimize geldiler. ÖGESEN olarak tüm üyelerimizin, akademik ve idari personellerimizin fikirlerine değer veriyoruz ve en iyiye ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖGESEN, BAŞKANI, ÖZKOÇAK, NİĞDE’DEYDİ…,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÖGESEN BAŞKANI ÖZKOÇAK NİĞDE’DEYDİ…
Yorumlar
Haber Yazılımı