Haber Detayı
07 Ağustos 2018 - Salı 19:11 Bu haber 3332 kez okundu
 
Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte yeni eğitim yılı tarihi
Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı milyonlarca öğrenci tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte soluğu tatil beldelerinde alan öğrenciler bir yandan da okulların açılacağı tarihi araştırıp, yeni eğitim yılının planlamasını yapmak istiyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte yeni eğitim yılı tarihi.
Eğitim Haberi
Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte yeni eğitim yılı tarihi

Yaz tatili ne zaman bitecek, okullar ne zaman açılacak sorusu yaz aylarının sonlarına yaklaşılmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci tarafından araştırılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni yıl iş takvimiyle birlikte okulların açılacağı tarih belli oldu. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

 

İşte yeni eğitim yılı tarihi.

 

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı bilgilere göre; 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak ve 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak 2019 - 1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayıp 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin uyum eğitimi 10-14 Eylül 2018'de yapılacak.

 

Kaynak: (Hürriyet) - Hürriyet Editör:
Etiketler: Okullar, ne, zaman, açılacak?, Yaz, tatili, ne, zaman, bitecek?, İşte, yeni, eğitim, yılı, tarihi,
Yorumlar
Haber Yazılımı