Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 19:00 Bu haber 1712 kez okundu
 
Prof. Dr. Cengiz ANIK: "Türkiye Cumhuriyet Devleti de ona çok şey borçlu"
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. Cengiz ANIK facebook sayfasında seçim sonuçlarını yorumladı "İmamoğlu ile Yavaş acilen yeni bir parti kurup, Özal'vari ANAP'ın siyasal tarlasına, hemen, şu anda, acilen tohum atsınlar ki, seçimlere kadar siyasal bir tomurcuklanma ile siyasal alanı yeşertsinler. Küf kokan mahfillerde gezinmeyi sürdürürlerse, nasıl bir hızla küflendiklerinin farkında bile olmazlar."
Eğitim Haberi
Prof. Dr. Cengiz ANIK:

Günlerdir direniyorum. Benden dostlarım seçim analizi bekliyor. Kimse benden akademik bir analiz beklemesin: Çünkü durum çok basit, son derece yalın:
1. AK Parti; ya içini temizleyecek, hiç değilse gırtlağından bari bir ses çıkarmayı becerecek ya da teslim olacak. Başka hiçbir ama hiçbir seçeneği kalmadı. 
2. CHP, sağcı adaylarla mevzi kazanma hezeyanından vazgeçsin, Türkiye'nin haysiyetli bir sola ihtiyacı var. Hiçbir şey bilmiyorlarsa, akılları hiç bir şeye ermiyorsa, Tunceli'nin belediye başkanını CHP'nin genel başkanı yapsınlar. 
3. İmamoğlu ile Yavaş acilen yeni bir parti kurup, Özal'vari ANAP'ın siyasal tarlasına, hemen, şu anda, acilen tohum atsınlar ki, seçimlere kadar siyasal bir tomurcuklanma ile siyasal alanı yeşertsinler. Küf kokan mahfillerde gezinmeyi sürdürürlerse, nasıl bir hızla küflendiklerinin farkında bile olmazlar. 
4. Seçimden önce İYİ parti için yanıldım demiştim. Seçimden sonra gördüm ki yanıldığımı zannettiğim için yanılmışım. Tekrar söylüyorum. Acilen kapılarına kilit vurup, 3.ncü maddenin realizasyonu için piyon işlevi üstlenmeye başlasınlar.
5. HDP'yi sakın kimse hafife almasın, her fırsatta söylüyorum. Bu seçimde ölüye yattılar. Avcısından gizlenen kuş gibi. En savunmasız kalındığı anda ülkeyi böğründen vuracaklardır. Benden söylemesi.
5. Son lafım, siyasal sahaların assolisti MHP ile ilgili. Onlarca yıldır ilk sözü ve son sözü söyleyen Devlet Bahçeli, hakkında, çok ciddi akademik tezler yazılması gereken lider pozisyonuna sahip. Onun siyasal dehası, pek çok şifre içeriyor. Bence, Türkiye Cumhuriyet Devleti de ona çok şey borçlu. 
Vesselam.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof., Dr., Cengiz, ANIK:, "Türkiye, Cumhuriyet, Devleti, de, ona, çok, şey, borçlu",
Yorumlar
Haber Yazılımı