Haber Detayı
23 Ocak 2018 - Salı 22:55 Bu haber 23580 kez okundu
 
Rektör Sahada Üniversite Derbide
Ege Masterler Federasyonu Ligi'nde mücadele eden Ege Üniversitesi'nin iki takımı üniversite derbisi niteliğindeki maçta karşı karşıya geldi.
Spor Haberi
Rektör Sahada Üniversite Derbide

Rektör Prof.Dr. Necdet Budak'ın hücum oyuncusu olarak renk kattığı mücadele 2 – 2 berabere tamamlandı.

 

EMF Ligi A Grubu'nda yer alan EÜ Çalışanları ile EÜ Sağlıkgücü Masterler takımları 21 Ocak 2018 Pazar günü Saat 16.00'da Ege Üniversitesi kampüs stadında kapıştılar. Uğur Topaloğlu, Burak Deniz Kınık, Cenk Tunahan Yıldırım hakem triosunun görev yaptığı maçta Sağlıkgücü takımında Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Budak, Prof Dr. Murat Sözbilen, eski Altaylı futbolcu Murat Alaçayır gibi isimlerde yer aldı. EÜ Diş Hekimliği Fakültesi eski Dekanı, Süper Lig'in profesyonel ünvanlı ilk hakemi ve gözlemcisi Prof. Dr. Necdet Erdilek, Ege Masterler Federasyonu Başkanı Recep Çolak ve bazı yönetim kurulu üyeleri de, tribünlerdeki üniversite mensupları ve ailelerle birlikte maçı izledi.

Kısa bir süre yağan yağmurun da etkisiyle kayganlaşan zeminde oyuncular profesyonel mücadeleleri andıran bir hırsla olağanüstü bir mücadele ortaya koydular. Zaman zaman yaşanan sertlikler ve sakatlıklar oyunun durmasına ve bazı oyuncuların oyun dışı kalmasına neden oldu.

 

EÜ Çalışanları takımı ilk yarıyı Fırat ve Metin'in şık golleriyle 2-0 önde tamamladı.

Ahmet Gök'ün sakatlanması,Hüseyin Akşehir'in oyundan alınması ile hücum etkisi azalan EÜ Çalışanları, ikinci yarıda karşılarında Murat Alaçayır'ın katılmasıyla diri ve etkili bir EÜ Sağlıkgücü takımı buldu. Oyun üstünlüğünü ele geçiren Sağlıkgücü bu yarıda geliştirdiği çok sayıdaki ataktan ikisini değerlendirdi. Bir golü ofsayt gerekçesiyle sayılmayan Sağlıkgücü defans oyuncusu Orhan Tosun'un iki golüyle beraberliğe ve bir puana uzandı. 2 - 2

Maçtaki çekişme ve mücadeleye inat maç sonunda oyuncular birbirlerini kutlayarak sahadan birlikte ve dostlukla ayrıldılar.

AMATÖR RUHLA PROFESYONEL KALİTEDE SPOR

Rektör Necdet Budak amaçlarının amatör ruhla profesyonel kalitede spor yapmak olduğunu, yaşları itibariyle de öğrencilere bir nebzede olsa örnek olmak istediklerini söyledi. Masterler liglerinin TFF bünyesinde daha profesyonel bir formata kavuşması gerektiğine dikkat çeken Budak; "Dilerim bu faaliyetler önce Ege Bölgesinde sonra Türkiye Ligi olarak ve nihayetinde Uluslar arası alanda daha profesyonel bir formata taşınır. Bizim öğrenci düzeyinde kulüplerimiz var. Türkiyedeki üniversitelerde kulüpleşmeye gidiyor. Spor Bakanlığı'da bunu teşvik ediyor. Eğer böyle devam ederse Türkiye çapında öğrenci bazlı turnuvalar ve şampiyonalar olacak. "dedi.

KENDİSİDE MASTER OLAN SPOR BAKANINDAN TÜRKİYE LİGİ İSTİYORUZ

EMF Onursal başkanı ve EÜ Çalışanları Masterler takım kaptanı Ahmet Gök'te; Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın Marmara Masterler Liginde mücadele etmiş bir spor adamı olarak konuyu çok iyi bildiğini ve ülke genelinde sayıları binlerce olan master düzeyindeki sporcuların dileğini kırmayacağına inandığını belirtti. Gök; "Sayın Bakan bir Türkiye Ligi'ni bize ve bizden sonra geleceklere armağan edecektir." derken EMF başkanı Recep Çolak'ta bir spor adamının rektörlük görevine atanmasından ve kendi liglerinde mücadele etmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ve destekleriyle camiayı daha ileriye taşıyacaklarını söyledi

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Rektör, Sahada, Üniversite, Derbide,
Yorumlar
Haber Yazılımı