Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 19:47 Bu haber 1153 kez okundu
 
Üniversite hastaneleri borç batağında!
CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara’daki üniversite hastanelerinin tıbbi ve medikal firmalara olan borçlarının 5,5 milyar TL’ye aştığını belirterek, “Üniversite hastaneleri borç batağından kurtulmayı beklemektedir” dedi. Malzeme eksikliği nedeniyle ameliyatların ertelendiğini dile getiren Gök, konuyu TBMM gündemine taşıdı.
Gündem Haberi
Üniversite hastaneleri borç batağında!

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara’daki üniversite hastanelerinin borç yükü altında ezildiğini, bu nedenle malzeme alınamadığı için ameliyatların ertelendiğini bildirdi.

chp-levent-gok-gidahatti“Ameliyatlar ertelenmeye başladı”

Ankara’daki üniversite hastanelerinin tıbbi ve medikal firmalara olan borcunu ödeyemediklerinin ortaya çıktığını belirten Gök, önergesinde “Sektör alacaklarından ötürü hastanelere malzeme vermekten kaçınmakta, üniversite hastanelerinin borçları her geçen gün artmaktadır. Hali hazırda toplam borç miktarı 5.5 milyar TL’yi geçmiş, malzeme eksiği sebebiyle tedavi ve ameliyatlar ertelenmeye başlanmıştır. Üniversite hastaneleri borç batağından kurtarılmayı beklemektedir” ifadelerine yer verdi.

hastane-gidahatti“Hastanelerin borçlarını açıklayın”

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, firmalara borçlu olan üniversite hastaneleri konusunda şu sorularına yanıt istedi:

basbakan-binali-yildirim-gidahatti“Türkiye’deki üniversite hastanelerinin 2018 itibariyle sağlık sektörüne olan borçlarını açıklar mısınız?

Ankara’daki üniversite hastanelerinin 2018 itibariyle sağlık sektörüne olan borçlarını açıklar mısınız?

2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında malzeme eksikliği sebebiyle ertelenen ameliyat ve tedavi sayısı nedir?

2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında malzeme eksikliği sebebiyle kaç vatandaşımız sakat kalmış veya hayatını kaybetmiştir?

Üniversite hastanelerinin borçlarının ödenmesi için yürütülen çalışmalar nelerdir?”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversite, hastaneleri, borç, batağında!,
Yorumlar
Haber Yazılımı