Haber Detayı
26 Eylül 2018 - Çarşamba 09:20 Bu haber 3518 kez okundu
 
Üniversite Öğrencileri "Terör" Konusunda Bilgilendiriliyor
Mardin ve Yozgat Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, üniversite öğrencilerine "terör" ve "terör örgütleri" konusunda bilgi verdi
Gündem Haberi
Üniversite Öğrencileri

Mardin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Bürosu, "El Ele Güvenli Geleceğe" projesi kapsamında, üniversite öğrencilerine başta terör olmak üzere çeşitli konularda bilgilendirmede bulundu.

Mardin Artuklu Üniversitesi kampüsünde stant açan ekipler, öğrencilerin terör örgütlerinin ağına düşmemesi ve polisin her zaman yanlarında olduğunu htirmek için broşür dağıtarak, bilgilendirme faaliyetinde bulundu.

Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Bürosunda görevli Davut Kartalkaya, yaptığı açıklamada, FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı öğrencilerin bilgilendirdiklerini söyledi.

Açtıkları stantla öğrencilere terör örgütlerini yaklaşım tarzlarını, onları ne şekilde kandırmaya çalıştıkları gibi konularda bilgi verdiklerini aktaran Kartalkaya, "Öğrencilerimizle daha sıkı ve yakın bir ilişki kurmaya çalışıyoruz." dedi.

Üniversite öğrencisi Diyarbakırlı Sultan Alkan da gençlerin terör örgütlerinin tuzağına düşebildiğini, bu noktada İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bu tür bilgilendirmelerinin önemli olduğunu anlattı.

Alkan, "İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri bizlere terörle ilgili bilgiler verdi. Gençlerimiz inşallah bu tuzağa düşmez." dedi.

Denizli'den gelen öğrenci Muhammed Mustafa Eser de bilgiler için polis ekiplerine teşekkür ederek "Burada bizim emniyetimiz için bilgiler verildi. Hepsine çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun hepsinden." ifadelerini kullandı.

 

Yozgat’ta bu yıl üniversite eğitimine başlayan öğrencilere yönelik Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından ’El Ele Güvenli Geleceğe’ projesi kapsamında Bozok Üniversitesi kampüsünde bilgilendirme standı kuruldu.
Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Bozok Üniversitesi Kampüs alanına, öğrencileri terörle mücadele konusunda bilgilendirmek için stant kuruldu. Stantta bulunan görevli polis memurları, öğrencilere terör ve terör örgütleri hakkında bilgiler vererek olumsuz bir durumla karşılaşmaları halinde ne yapmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.
Standın Cuma gününe kadar açık kalacağını belirten emniyet ekipleri, güvenli ve huzurlu bir gelecek için bu tür bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini açıkladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversite, Öğrencileri, "Terör", Konusunda, Bilgilendiriliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı