Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 07:10 Bu haber 1166 kez okundu
 
Yaz tatilinde bilimden uzak kalmayın
Çocuklar yaz tatilinde de bilimden uzak kalmayacak. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için bilişsel gelişimlerini desteklemek amacıyla atölye programları hazırlandı. Etkinlik, 1-4 Temmuz tarihlerinde ODTÜ Teknokent’te gerçekleştirilecek.
Eğitim Haberi
Yaz tatilinde bilimden uzak kalmayın

Yaz tatilinde çocukların bilişsel gelişimlerini desteklemeye yönelik atölye programı hazırlandı. Hazırlanan program kapsamında düşünme, algılama, problem çözme, hayal kurma, sorgulama ve becerilerini geliştirmek hedefleniyor. 

Program kapsamında çocukların düşünme becerilerini geliştirmek, çevrelerini daha iyi algılayabilmelerini sağlamak ve sorunlar karşısında nitelikli çözümler üretmelerine yardımcı olmak hedefleniyor. 

OKUL BAŞARI PUANINA ETKİ EDECEK


Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul seviyelerine hazırlanan atölyeler sonunda, kazanım ve göstergelerin yer aldığı gelişim karnesinin yanı sıra altı saatin tümüne katılan çocuklara, Türkiye Zeka Vakfı ‘Atölye Katılım Belgesi’ verilecek. Verilen belge MEB uygulamasında bulunan ‘Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu’nda geçerli olacak. Belgedeki tarih ve sayı numarasının formla beraber e-Okul sistemine girilmesiyle öğrencinin okul başarı puanını etkileyecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaz, tatilinde, bilimden, uzak, kalmayın,
Yorumlar
Haber Yazılımı