Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 13:14 Bu haber 2663 kez okundu
 
YÖK YASASI DEĞİŞMELİ
Rektörlerin aşırı yetkileri azaltılmalı, üniversiteler özgürlüklerin yeşerdiği ve yaşandığı ortamlar hâline dönüştürülmeli
Gündem Haberi
YÖK YASASI DEĞİŞMELİ

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, YÖK kanununun değiştirilmesi gerektiğini belirterek, “Bu gömlek üniversal düşünceye dar geliyor. 2547 sayılı Kanun, çağın gerekleri doğrultusunda değiştirilmeli, rektörlerin aşırı yetkileri azaltılmalı, üniversiteler özgürlüklerin yeşerdiği ve yaşandığı ortamlar hâline dönüştürülmelidir” dedi.

Kocaeli 2 No’lu Şube’nin genişletilmiş divan toplantısı ve işyeri temsilcileri eğitim programında konuşan Ramazan Çakırcı, sıkıntılı dönemlerden dik durarak, zorluklara göğüs gererek, mücadele ederek, bedel ödeyerek bugünlere geldiklerini ifade ederek, “Bugünlere gelişimizin, genel yetkili sendika oluşumuzun, 450 binlere ulaşmamızın temelinde mücadele, emek, alın teri var. Kaldırımın taşı, esnafın camıyla sorunu olanların kirlettiği sendikal alana yeni bir soluk getiren, milletle el ele, millî iradenin yanında bir duruş var. Haksızlıklar karşısında sessiz kalmayan bir irade, sorunları alt alta sıralamakla yetinmeyen, çözüm önerileri de sunan büyük bir mücadele var. 28 Şubat’ta el ele verdik, omuz omuza yürüdük; 15 Temmuz’da hesap kitap yapmadan, sağımıza solumuza bakmadan alanlara çıktık, destan yazan milletimizle birlikte günlerce meydanlarda demokrasi nöbeti tuttuk. Bütün il ve ilçelerde örgütlü olan bir sendika olarak Türkiye’nin özüyüz. Biz halkımız için, sendikamız için, eğitim çalışanları için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÖK, YASASI, DEĞİŞMELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı