Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 20:56 Bu haber 2999 kez okundu
 
Yol haritamız çok net
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, temel liseler ve özel öğretim kurslarının kapatılmasına ilişkin, “Yerine ne koyacağımız, ne getirdiğimiz ve buradaki ihtiyacı, talebi nasıl karşılayacağımız konusunda çok net bir yol haritasına sahibiz” dedi. Selçuk bütün hazırlıkların tamamlandığını ve pilot çalışmaların şubat ayında başlayacağını söyledi.
- Haberi
Yol haritamız çok net

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından "Eğitim ve Etik" temasıyla düzenlenen 18. Geleneksel Eğitim Sempozyumu'na katıldı. Dershanelerin dönüştürülmesi sürecinde açılan temel liselerin ve diğer hazırlık kurslarının kapatılmasıyla ilgili yapılan yeni düzenlemeyle ilgili açıklamalarda bulunan Selçuk, "Temel liseler, dershaneler konusu çok uzun yıllardır bilinen ve geçmişten beri yapılması öngörülen kararlardır. Bu kararlar bilinmesine rağmen, aylar, yıllar önce bu kararlarla ilgili çok somut bir bilgi paylaşılmasına hatta kanun maddesi olmasına rağmen bu ilan edildiğinde insanların şaşırmasına çok şaşırdım" değerlendirmesinde bulundu.

HAZIRLIKLARIMIZ BİTTİ

  • Bu sürecin sancısız bir şekilde ilerlerlemesi için her türlü çabayı göstereceklerini vurgulayan Selçuk, "Bu dershaneler meselesinde çok uzun yıllardır bilinen ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki talimatlarının ne olduğunu açık şekilde bilindiği bir husus. Bu bağlamda tüm velilerimize, öğretmenlerimize çok açıklıkla ifade etmek isterim; yerine ne koyacağımız, ne getirdiğimiz ve buradaki ihtiyacı, talebi nasıl karşılayacağımız konusunda çok net bir yol haritasına sahibiz. Bunu da önümüzdeki haftalarda bir lansmanla açıklayacağız. Bütün hazırlıklarımız bitti" diye konuştu.

HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALACAĞIZ

Bakan Selçuk, yürütülen hazırlıklara ilişkin şu bilgileri paylaştı: "Bu hazırlıklarımız dijital bir altyapının oluşturulması, Türkiye'nin en iyi birikimine sahip öğretmenleriyle beraber video kütüphanelerin oluşturulması, yapay zeka temelli yazılımların devreye sokulması, birtakım televizyon kanalları ve buna benzer çok fazla imkanları ortaya koyabileceğiz. Bu konuyla ilgili bütün hazırlıklarımız da bitti. Herkes rahat olsun. Sadece bu konunun velilerimiz tarafından dikkatle ele alınmasına önem verdiğimi belirtmek isterim. Çünkü bu konunun istismarı söz konusu olabilir. Bunların engellenmesiyle ilgili Bakanlık olarak her türlü önlemi zaten alacağız."

 

Kaynak : https://www.yenisafak.com

Kaynak: (Yeni Şafak) - Yeni Şafak Gazetesi Editör:
Etiketler: Yol, haritamız, çok, net,
Yorumlar
Haber Yazılımı